Vetéstől az aratásig telik az idő, de elérjük a célunkat.

Hasonlóan van ez a pénzügyi cél esetében is, mert ott is idő kell és arathatunk. A kérdés csak az, hogy olyan mértékű bőséget hogyan tudunk elérni mint ami a természetben megfigyelhető.
Álom, vagy valóság a bőség?
A természetben valóság. Az emberek pénzügyi helyzetére gondolva szinte 90% esetében a tények azt mutatják, álom. Még akkor is, ha azt mondják, hogy megelégedettek az saját pénzügyi helyzetükkel. Persze vannak olyanok is akik csak beletörődnek ebbe a helyzetbe, mert nem utánozzák és nem tudják megvalósítani azt amit az alkotott világban már jól működik és példaként a szemünk előtt van.

Ott van például a görögdinnye, igazán jól megfigyelhető benne a bőség, hiszen mennyi magot tudnánk szedni a következő évre, hogy ismét legyen bőven termés. Persze ahhoz tudatosan kellene tenni, de a városokba élve ez nem jellemző, hiszen csak be kell menni a zöldségesben és ott van at a termés amit jóízűen el lehet fagyasztani és a következő évvi vetésre nem kell gondolni, mert a vidéki területen bőven van olyan gazda aki a dinnyetermesztésből akar megélni. Búza esetében is egy szemből 30-40 szem lesz egy kalászban. A bankban tartott pénzt esetében ez a bőség nem figyelhető meg. Elég csak a vásárló értékére gondolni, de az 1 Ft nak a darabszáma
sem lesz 30-40 db. egy év múlva, amikor ki akarjuk venni a bankból.
Ahogy telik az idő a jelenlegi pénzügyi rendszerben egy messzebb kerülünk a célunktól, bőség helyett inflációt kapunk. Hatékonyabb megoldásra van szükség, mert a bőség azt jelenti hogy hónapról hónapra sosem jelent gondot az, hogy kifizesd a sárga csekkeket. Bőség azt is jelenti hogy amikor bemész a boltba nem kell az árcédulán az aprobetűs számokat nézni, és nem kell azt mérlegelni, hogy megveheted-e a minőségi ételeket. Bőség azt is jelenti, hogy a céljaidra mindig van megfelelő mennyiségű fedezeted. Én még sajnos nem tartok itt ezért megoldást kellett keresnem. És számomra úgy tűnt, hogy ezt a megoldást már 2019-ben megtaláltam, de őszintén be kell ismerni magamnak, hogy az időzítés akkor még nem volt megfelelő arra, hogy bőséget teremtsek azzal a rendszerrel amihez a reményeimet főztem. A lehetőség megvolt benne csak a fejlesztések nem tartotta azon a szinten, hogy ez a remény valóra váljon. Így tanulságos leckét kaptam ami rámutatott, hogy az időzítésre fontos odafigyelnil.
Időzítés a siker egyik fontos meghatározója
A vagyon gyűjtés az álsiker tipikus példája. Ezt figyelembe véve hozom meg a döntéseimet. Az tudom, hogy a siker azon áll vagy bukik, hogy szeretem-e a munkámat, vagy sem. Mivel megvan a megélhetéshez szükséges pénzem, ezért kitartóan tudom figyelni azokat a fejlesztéseket amik lehetővé teszik hogy szorgalmas munkával másoknak is tudjak segíteni a céljaik eléréséhez szükséges eszközök használatában. Tudom, ezzel jó kapcsolatot alakíthatok ki a mentorált személyekkel. Jó érzés tudnom azt, hogy a munkámmal segíthetek másoknak, és így jobbá tehetik az életüket, mert a kényszerből végzett munka világából kikerülve időt tudnak felszabadítani azokra a dolgokra amik igazán fontosak. Mire gondolok itt? A
család, a baráti kapcsolatok és a közösség érdekében tett hasznos tevékenységekre. Az OkosPénztárcával elsősorban a saját családunk megélhetéséért tett erőfeszítéseket tudjuk megkönnyíteni. Jólétet lehet vele teremteni, becsületesen, igaz szorgalom kell hozzá, és azt is tudni kell, hogy mikor mit és mivel érdemes elvégezni, vagyis fontos az időzítés.